Mandela

Detaily

Lekce
YIN workshop element Kovu
Začátek
04.09.2020 17:00
Konec
04.09.2020 20:00
Kde
Allori
Volných míst
0
Lektor
Jana Dvorská
Cena
600,-Kč
WS_Kov.jpg

"workshop"

YIN workshop element Kovu (3 hod)

Co v sobě nese element Kovu?

Kov představuje houstnutí hmoty, ale také výměnu energie. V ročním cyklu představuje podzim, kdy se míza stromů stahuje dovnitř a klesá ke kořenům, listí opadává a pod zemí se rozkládá a přeměňuje. Podzim je dobou sbírání, ukládání i uzavírání. Yinové energii přibývá. Je to období, kdy jsou jasně zřetelné hranice. Element kovu je o hranicích, pouštění a přijímání, vyšších principech, měřítkách, čistotě, smyslech, intuici a oddanosti. Kov je také o komunikaci se sebou a okolím, souvisí s 5.čakrou (višudhí). Emocí elementu je smutek. Velký vliv na element má sucho a ovlivňuje přímo pokožku a ochlupení. Smyslovým orgánem je nos, tedy čich.

Co nás čeká?

Tříhodinové setkání rozdělené do dvou částí.

První, aromaterapeutická přednáška s výrobou směsi pro vás. Obnáší psychologický náhled na orgány v těle v elementu Kovu – Plíce, Tlusté střevo a popis éterických olejů v tomto elementu.

Na jaká témata se například zaměříme?

­

­

  • Psychologický náhled na poselství plic a tlustého střeva
  • Zánět tlustého střeva
  • Dýchací potíže dětí
  • Záněty horních cest dýchacích
  • Záchvaty kašle
  • Bronchitida, dušnost
  • Škytavka

­

Ve druhé yogové čísti stimulací energetických drah ve vybraných ásanách spustíme samoléčebné procesy, vědomou prací s dechem dojdeme k hlubokému uvolnění a utišení mysli. Pasivita a odevzdání se pozicích kultivuje naši pozornost. Objevíme vnitřní prostor a naučíme se jej přijmout. Na tělesné rovině oslovíme klouby, kosti a pojivové tkáně, fascie.

Zaměříme se na praxi horní částu trupu, paží od ramen po zápěstí. Ukážeme si několik modifikací ásan od nejjednodušších až po ty pokročilé.

Provede vás:

Darina Hájková Ellingerová, odborná aromaterapeutka
Jana Dvorská, lektorka yogy a aromaterapie

V ceně jsou skripta, materiál k aroma tvorbě, cvičení.­ Pomůcky, včetně jógamatky a deky jsou k zapůjčení.

V PŘÍPADĚ NEPŘÍZNIVÉ COVID SITUACE PROBĚHNE UDÁLOST ONLINE.

­